Erkek Lazer Epilasyon

Erkek Lazer Epilasyon

Erkek bakımında en fazla ilgi gören konuların biriside istenmeyen tüylerden kurtulmaktır. Erkeklerin de bir kısmı bayanlar gibi, özellikle bazı bölgelerde tamamen kılsız bir cilde sahip olmak isterken, büyük çoğunluğu kılların estetik bir görüntü oluşturacak şekilde yoğunluğunun azaltılmasını tercih etmektedir. Erkeklerin rahatsız olduğu bölgeler; elmacık kemiği, kaş arası, ense, boyun, kol, erkek koltuk altı, omuz, sırt, göğüs ve bacak bölgelerindeki kıllardan oluşuyor.

Erkeklerde Lazer Epilasyon Bölgeleri ve Süreleri Nelerdir?

. Sırt Bölgesi (30dk-60dk) arası,

. Göğüs Bölgesi (30dk-60dk) arası,

. Kol (30dk-60dk) arası,

. Bacak (45dk-60dk) arası,

. Koltuk Altı (5dk-15dk) arası,

. Kuyruk Sokumu (15-30dk) arası,

. Ense (10dk-20dk) arası,

. Boyun (10dk-20dk) arası,

. Elmacık(sakal üstü) (10dk-20dk) arası,

. Omuz (30dk-45dk) arası,

. Kulak (10dk-15dk) arası,

. Tüm Vücut (60dk-90dk) arasıdır.

Lazer Epilasyon Uygulaması Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

Lazer epilasyon için estetik lazer uygulamaları konusunda tecrübeli bir doktorun gözetiminde olmasına özen göstermelisiniz. Kuaför salonları, spor salonları veya merdiven altı diye tabir edilen yerlerde ve sonuca ulaşmayan lazer epilasyon işlemleri, zaman ve para kaybı olarak size dönecektir. Lazer epilasyondan öncesi size ilaç kullanımı da dahil tıbbi geçmişiniz gözden geçirilir. Lazer epilasyondan beklentiniz ve sizin için neler yapabileceği, riskleri, fayda ve beklentileri gözden geçirilir.

Lazer Epilasyon Öncesi Jilet Yapılır mı?

Alexandrite lazer epilasyondan 5 gün öncesinde, buz lazer için 1 gece öncesinde mevcut kılların jilet ile traşı önerilir.

Erkek Lazer Epilasyon Uygulama Aşamaları ve Süresi Nedir?

Seans sayıları ve aralıkları cilt ve kıl tipine göre değişmektedir. Kılların yok edilmesi hedeflenir ancak kişiye bitme garantisi verilmez. Tamamen yok olması yerine seyreltilmesi isteniyorsa uygulama 4 veya 5 seans uygulanabilir. Uzman tarafından belirlenen seans sayıları kişinin cilt ve kıl tipine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Lazer Epilasyon Uygulama Sonrası Krem Sürmek Gerekir mi?

Lazer epilasyondan sonra ilk birkaç saat boyunca hafif kızarıklık ve ödem görülebilir. Rahatlamak için lazer epilasyon yapılan bölgeye buz uygulanabilir. Lazer epilasyon sonrası krem olarak hastalarımıza yoğun nemlendirme ve hafif steroid içeren bir krem veriyoruz. Lazer epilasyondan sonra güneş ışınlarından kaçınmak gerekir. Sonrasında da güneş kremi kullanmanız önerilir.

Lazer Epilasyon Sonrası Kılların Dökülme Süreci Nedir?

Lazer epilasyon sonrası çıkan kıllar 15-20 gün sonra dökülür. Diode Buz lazer sonrası kıllar 4-5 hafta sonra dökülecektir.

Lazer Epilasyon Sonuçları

Kişiden kişiye, ten renginin tonuna, kıl renk ve tipine göre büyük ölçüde değişir. Vücudun veya yüzün hangi alanına uygulandığına bağlı olarak da değişebilir. Kıl döngüsüne uygun olarak altı haftada bir düzenli aralıklarla yapıldığında ortalama 6-10 seansta sonuç alınabilmektedir. Bazı durumlarda kişiye 6 ayda veya senede bir kontrol atışları yapılabilir.

Kıl Dönmesi

Hastalık genel olarak vücutta yer alan dermis tabakasında oluşan kıl ve kılların vücut dışına çıkmak için ilerlediği yolları şaşırması sonucu vücut dışına çıkmak yerine deri içinde uzaması ile oluşan bir hastalık türüdür. Bu tür hastalık insan vücudunda kıl olan ve kökünden çekilebilen tüm noktalarda görülme olasılığı bulunmaktadır.

Kıl Dönmesi Kimlerde Görülür?

Kıl dönmesi hastalığı yaş itibari ile genç diyebileceğimiz bir yaş gurubu olan 15 ile 25 yaş grubu arasında kalan ve özellikle vücutlarında daha fazla kıl bulunan erkeklerde genellikle görülmektedir.

Lazer Epilasyon ile Kıl Dönmesi Tedavisi Nedir?

Lazer ile kıl dönmesi tedavisi tam olarak; kıl dönmesi tedavi edildikten sonra bölgede bulunan kılların lazer epilasyon yöntemi ile yok edilmesi işlemdir. Kıl dönmesinin yaşanabileceği bölge genelde kuyruk sokumu olabildiği gibi kıl çıkan yani ter bezlerinin olduğu herhangi bir yer olabilmektedir. Amaç hastalığın oluştuğu bölgede bulunan kılların, hastalığın tekrar nüksetmesi ihtimaline karşı lazer epilasyon ile alınması ve kıl dönmesi rahatsızlığını yaratabilicek alanların kıldan temizlenmesidir. Tedavinin süresi bölgede bulunan kıl miktarına ve yoğunluğuna göre değişmektedir. Kıl dönmesinde; lazer epilasyon uygulamasının temel amacı % 5 ile % 70 arasında değişen tekrarlama ihtimalini olabildiğinde azaltmaya yöneliktir. Ortalama seans süreleri 8-10 olmakta beraber, bu süre bazı hastalarda uzayabilir. Lazer epilasyon kıl dönmesi tedavisi muhakkak doktor kontrolünde yapılmalıdır.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN