Yüz | Favori | Dudak | Çene Lazer Epilasyon

Yüze Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Lazer epilasyon vücudun pek çok bölgesine yapılabildiği gibi yüz bölgesinde de sıkça tercih edilmektedir. Yüz bölgesinde oluşan tüylenmelerin ortadan kaldırılması mümkündür. Lazer epilasyon bunun için uygun ve pratik bir çözüm olarak öne çıkmaktadır. Son yıllarda kadın ve erkek pek çok birey, lazer epilasyon ile hem yüz hem de farklı vücut bölgelerinde epilasyon yaptırmakta, istemedikleri tüylerden bu uygulamayla kurtulmaktadır.

Yüze Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Birtakım hormon problemleri yüz bölgesindeki tüylerin sertleşerek kıla dönüşmesine yol açmaktadır. Hormon sorunlarının tedavisi mümkündür ve hormon tedavisi ile yeni kıl yapılarının oluşması önlenebilir. Ancak bilinmelidir ki hormon tedavisinden sonra kıllanmış bölge normale dönmez, bu bölgenin normale dönmesi için lazer epilasyon uygulaması yapmak gerekir. Erkekler, sakallarına şekil vermek istiyorlarsa lazer epilasyon yöntemini kullanabilirler. Lazer epilasyon ile sakalları arzu ettikleri gibi şekil alır.

Yüz Bölgesinde Lazer Epilasyon

Yüze lazer epilasyon nasıl yapılır? Yüz bölgesine yapılacak olan lazer epilasyonun diğer vücut bölgelerine yapılan lazer epilasyondan çok fazla farkı yoktur. Yüz bölgesinin vücudun diğer bölgelerinden ayrılan yanı yüz bölgesindeki kılların daha kalın ve derin oluşudur. Yüzdeki kıllar, diğer bölgelere göre daha hızlı uzar. Bundan dolayı yüz bölgesine yapılacak lazer epilasyonda kullanılacak cihaz ile verilecek doz dikkatlice ayarlanmalıdır.

Yüz Epilasyonunda Yan Etki Var mıdır?

Yüz epilasyonu kısa sürer. Uygulama esnasında herhangi bir ağrı ve acı olmaz. Uygulamadan hemen önce yüzdeki kıllar kısaltılarak işe başlanır. Uygulamanın yapılacağı bölgeye herhangi bir krem vb. bakım yapılmasına gerek kalmadan lazer epilasyon uygulamasına başlanır. Lazer epilasyon uygulaması 15 dakika sürer. Uygulamanın ardından yüz bölgesinde hafif kızarıklıklar meydana gelebilir. Bunun için de yüz bölgesine soğuk kompres uygulaması yapılabileceği gibi nemlendirici kremler de sürülebilir.

Yüz Bölgesindeki Lazer Epilasyonun Etkisi

Yüz bölgesine yapılan lazer epilasyonda açık tenli kişilerde daha iyi sonuçlar alınmaktadır. Bundan dolayı lazer epilasyon yaptırmak isteyenler, güneşe çıkıp da bronzlaşmadan önce lazer epilasyonu almalıdır.

Yüz Bölgesindeki Lazer Epilasyon Seansları

Yüz bölgesine yapılan lazer epilasyonun seans sayısı kişinin durumuna göre değişmektedir. Kıl yoğunluğu ve kıllı bölgenin genişliği seans sayısını doğrudan etkilemektedir. Toplamda 8-12 seans, yüz bölgesi için yeterli gelmektedir.

Favori Bölgesi Lazer Epilasyon

Kadınların estetik görünüm kaygısı ve aşırı kıllanma problemleri, Türkiye’de ve dünyada uzun zamandan beri kadınları çözüm arayışlarına itmekte, cımbız, ağda, tüy dökücü krem, epilasyon aletleri derken bu talepler doğrultusunda tıp ve elektronik teknolojisinin harmanlanmasıyla ortaya çıkan lazer epilasyon, başlı başına bir sektör haline gelmiştir. Kadınlarda bu uygulamalardan en çok kullanılanlar arasında favori lazer epilasyondur.

Favori bölgesindeki istenmeyen tüyler için ortalama 8-10 önerilir.

Dudak Üstü Lazer Epilasyon

Dudak üstü tüyleri kadınların hem estetik hem de hijyenik görünümlerini etkileyen bir durumdur. Bu nedenle her kadın düzenli aralıklar ile bu bölgedeki tüylerini ip, ağda ya da cımbız gibi klasik tüy alma yöntemleri ile almaktadır. Ancak yanlış yöntemlerin kullanılması, hormon seviyesinin artması, gebelik ve ilaç kullanımı gibi durumlarda dudak üstü tüylerinde kalınlaşma, sertleşme ve tetiklenme oluşmaktadır.

Tekli ya da çoklu hallerde gülme çizgilerinin yanında daha yoğun olacak şekilde kendini gösteren dudak üstü tüyleri ve kıllarında en etkili, kalıcı ve güvenli yöntem Dudak Üstü Lazer Epilasyon tedavisidir. En çok tercih edilen lazer epilasyon bölgesi olan dudak üstü tüyleri lazer epilasyon ile tüy alma yöntemleri ile uğraşmadan kalıcı ve yüz güldürücü sonuçlar alınabilmektedir.

Dudak üstü için önerilen lazer epilasyon seans sayısı ortalama 10-12 seanstır. Ancak lazer epilasyon seans sayısını kişinin kıl rengi, kıl yoğunluğu ve cilt rengi gibi faktörlerin etkilediğini unutmamak gerekir. Bu nedenle bazen ek seanslar gerekebilir.

Çene Bölgesi Lazer Epilasyon

Kadınlarda özellikle çene bölgesinde görülen kıl ve tüylenme problemi bazı hormonal etkilerden kaynaklanmaktadır. Genetik nedenlerle de görülebilen bu tüylenme sorunu, hormonal etkilerin ortadan kaldırılması soncunda da devam edebilmektedir. Çene bölgesindeki ince tüylerin kalınlaşması sonrasında da estetik ve kozmetik problemler ortaya çıkmaktadır.

Klasik tüy alma yöntemi ile çene tüylerinin kalınlaşarak kalın yapılı kıllara dönüştüğü bu tablo, Çene Lazer Epilasyon yöntemi ile başarılı bir şekilde ortadan kaldırılabilmektedir. En iyi epilasyon yöntemi olan lazer epilasyon uygulamaları ile çene bölgesinde hızlı uzama özelliğine sahip kılların kökleri derinliklerine ve kalınlıklarına uygun lazer epilasyon cihazı ile etkin dozlar kullanılarak tahrip edilmekte ve yok edilmektedir.

Çene lazer epilasyonda önerilen lazer epilasyon seans sayısı ortalama 10-12 seanstır. Ancak lazer epilasyon seans sayısını kişinin kıl rengi, kıl yoğunluğu ve cilt rengi gibi faktörlerin etkilediğini unutmamak gerekir. Bu nedenle bazen ek seanslar gerekebilir.

Çene lazer epilasyonundan sonra da güneşten korunmak oldukça önemlidir. Uygun bir güneş koruyucu kullanılması önerilir.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN